Dla żeglarzy
Port Morski Darłowo jest portem handlowo – rybackim, leżącym w ujściu rzeki Wieprza (540 26’ 30’’ N, 160 22’ 54’’ E). Jest portem obejmującym prawie trzy kilometrowy odcinek Wieprzy, wpadającej tutaj do morza. Leży w odległości około 25 Mm na zachód od portu Ustka i w odległości 33 Mm na wschód od portu Kołobrzeg. Jest portem otwartym Morza Bałtyckiego.
Port Darłowo w ograniczonym zakresie pełni wszystkie typowe funkcje gospodarcze polegające na:
przeładunkach towarów w obrocie krajowym i zagranicznym;
skupie, składowaniu, przetwórstwie i sprzedaży ryb morskich;
dokonywanie remontów, konserwacji kadłubów i silników okrętowych;
świadczenie usług dla postoju jednostek z pełną obsługą serwisową w postojach między rejsowych;
przyjmowanie i świadczenie usług dla jednostek sportowo – rekreacyjnych.
Składa się on z dwóch części:
pierwsza część zlokalizowana jest w bezpośredniej bliskości morza , z falochronami, wejściem do portu, Awanportem, Basenem Rybackim oraz mostem;
druga część portu położona jest w odległości około 2,3 km od wejścia portowego w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Darłowo z Obrotnicą portową, Basenem Przemysłowym, oraz korytem rzeki Wieprza.
Obie części portu łączy 2,5 km kanał portowy o żeglownej głębokości 5,5 m. Do portu mogą zawijać statki o maksymalnym zanurzeniu do 4 metrów i długości do 75 metrów, przy czym dopuszczalne są większe jednostki za zgodą Kapitana Portu Darłowo.
Wszyscy żeglarze, którzy odwiedzają Port Morski Darłowo mogą skorzystać z kontenera sanitarnego, umiejscowionego za mostem, po wschodniej stronie portu. W kontenerze mieści się toaleta, prysznic i pomieszczenie rekreacyjne. Można również podłączyć się do energii elektrycznej. Istnieje również możliwość postoju w marinie umiejscowionej w basenie we wschodniej części portu, gdzie występuje ograniczona ilość miejsc. Opłaty za jeden dzień postoju jachtu uzależnione są od jego długości. Znaleźć je można na: www.port.darlowo.pl.